V ústrety kreativite | Slovanet Art Gallery |

V ústrety kreativite


Obrázok
20.10.2011
(20.10.2011 - 7.11.2011)
 
Pozývame vás na špeciálnu osvetovú výstavu v Slovanet Art Gallery spojenú s názorným každodenným predvádzaním výtvarných techník a sprievodnými kurzami, zabezpečovanými priamo vystavujúcimi výtvarníkmi - doc. Stanislav Harangozó, akad. maliar (pastely s krajinnými a figurálnymi motívmi) a  výtvarníci Natália Blaškovičová, Ingrid Kováčová a Peter Vámosi (maľby na hodváb v podobe obrazov, šatiek, šálov a kravát).

Vystavujúci autori si dali za cieľ nielen prezentovať svoje najnovšie diela, ale aktívnou osvetovou činnosťou priamo v galérii inšpirovať k tvorbe návštevníkov, ktorí prejavia záujem o praktické osvojenie si kresby a maľby suchým pastelom a maľby na hodváb, na ktoré je výstava zameraná.

Okrem toho sú v časti galérie vystavené aj vybrané diela študentov a absolventov výtvarných škôl.

Pre záujemcov sú pripravené nasledovné jednodňové kurzy:
  1. Základy kresby a maľby suchým pastelom dňa 22.10.2011  – vedie doc. Stanislav Harangozó, akad. maliar z Katedry výtvarnej výtvarnej výchovy Pedagogiclkej fakulty UK v Bratislave.
  2. Základy maľby na hodváb, maľba šatiek, šálov a kravát v termínoch 22.10. a 29.10. a 5.11.2011  – vedú skúsené pedagogičky výtvarnej výchovy Natália Blaškovičová a Ingrid Kováčová (ZUŠ Hurbanovo) a Peter Vámosi.
Poplatok za každý kurz je 50 €, deti, študenti a dôchodcovia môžu jeden kurz absolvovať zdarma. Kapacita každého kurzu je 10 osôb. V cene kurzu je zahrnutý všetok výtvarný materiál. Pre bližšie informácie a registráciu kontaktujte priamo vedúceho galérie Petra Vámosiho (e-mail: artgallery@slovanet.sk , tel.: 0949 568644).

Výber z vystavených diel