Výber diel absolventov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre | Slovanet Art Gallery |

Výber diel absolventov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre


Obrázok
20.06.2011
(20.6.2011 - 31.8.2011)
Benefičná výstava v nových priestoroch Slovanet Art Gallery v Komárne na Nádvorí Európy. Pri kúpe výtvarného diela prispejete konkrétnou sumou na humanitné účely. K dispozícii sú desiatky diel, najmä obrazov a šperkov od talentovaných mladých výtvarníkov, ako aj renomovaných autorov.

Pozývame vás na prehliadku výstavy diel absolventov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy  PF UKF v Nitre v nových priestoroch  Slovanet Art Gallery v  Komárne na Nádvorí Európy. Tak ako pri predchádzajúcich výstavách galéria pomáha nielen k prezentácii mladých talentovaných umelcov, ale väčšina diel je predajná a časť výťažku z nich je v spolupráci so združením Liga proti rakovine venovaná projektom na podporu ľudí s onkologickými ochoreniami a ich rodín.

Na otvorení výstavy sa zúčastnil aj primátor Komárna MUDr. Anton Marek. a doc. Mgr. Adriana Récka, PhD., vedúca Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre. Stručný výklad k vybraným dielam poskytol kurátor výstavy Mgr. Jozef Baus.

Medzi vystavujúcimi autormi nájdeme mená ako Stanislava Habšudová, Jarmila Belianska – Némethová, Martin Luciak, Miloš Kmeť, Erik Fehér, Adam Fulop, Denisa Huňady, Katarína Kročková – Dóriová Veronika Miková a Viliam Šulík.

Výber z vystavených diel